Önsöz

 

Merhaba,

 

Web sitemize hoş geldiniz. Bu siteyi hazırlamamızdaki en önemli sebep, bu ülkeye olan sevgi ve muhabbetimiz oldu.

2006 senesinde yapılan ve gece – gündüz Azerbaycan’ı tanıtan ilk web sitesi olma özelliğimiz  bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Azerbaycan’ımız yapılan her güzel şeye layıktır.

Dünya, bu coğrafyayı son yüz, yüzelli yıldır petrolle birlikte zikrediyor. İhmal edilip unutulan, ama gerçek zenginlik olan kültürel zenginliği karanlık mahzenlerinden çıkarmak, kendi dünyasındaki unutulmuşluktan çekip sizlere de tanıtmak, bu yolda yakılan mumlara bir mum da biz eklemek istedik.

Bu diyarlar, tarih boyunca sanatın her dalında güzel eserler vermişler, özellikle de müzikte eşsiz güzelliği yakalamışlar. Onun için sitemizin her köşesinden, özellikle de müzik bölümünden oldukça memnun olup, beğeneceğinizi umuyoruz.

Azerbaycan, tabiatı görülmeye, yemekleri yenmeye, müzikleri dinlenmeye, tevazu sahibi insanları tanınmaya değer bir ülke. Bizim bizzat doya doya yaşadığımız bu güzellikleri tam manasıyla hissetmeniz ancak bu topraklara gelip ziyaret etmenizle, halkın arasına karışmanızla mümkün.

Bu web sitemiz vasıtasıyla Azerbaycan’ın kültürel zenginliğinin daha çok tanınmasına bir miktar da bizim katkımız olursa kendimizi bahtiyar hissedeceğiz. Sizden ricamız, sitemizde eksik bulduklarınızı bize, beğenilerinizi dostlarınıza iletmenizdir. Sitenin hazırlanmasında emeği geçen tüm dostlarımıza şükranlarımızı arz ediyoruz.

‘’1918’ de ecdadımız Nuri Paşa ve askerleri, Azerbaycan’a gelip ülkeyi düşmandan temizleyerek 1130 şehit verdiler.

Biz de ecdadımızın yolundan giderek Azerbaycan’ımızı ikinci vatan edinip 10 yıl süresince gece gündüz Azerbaycan hayrına işler yapmaya çalıştık ve bu aziz

Topraklarda yaşadık ‘’

Azerbaycan’ın ve kültürünün tanıtımı için bu tür sitelerin çoğalması temennisi ile hepinize ayrı ayrı selam ve muhabbetlerimizi bildiriyor, Allah’a emanet olunuz diyoruz.

Ziya Şahin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir